Vodní kámen a úsady z vody obecně představují v průmyslu velký problém. Vápenatým a železitým úsadám se mnohdy nedá předejít ani úpravou vody, která je používána v chladících nebo temperančních okruzích. Právě teplota do 100°C je však kritická z hlediska vytváření úsad. Často se stává, že při používání upravené vody obohacené o složky bránící tvorbě vodního kamene vznikají úsady ve formě derivátů původních složek, které jsou velmi těžce odstranitelné nebo neodstranitelné.

Zanesená vodní trasa může znamenat závažné komplikace, jako nedostatečné chlazení, následné přehřívání a ničení chlazených částí. Samostatná kapitola je zanášení vodních kanálků u forem v plastikářském průmyslu. Tento jev může způsobovat nerovnoměrný ohřev prostředí ve formě, výrobu zmetků se špatným povrchem výlisku, obtisky vyhazovačů apod..

Naše společnost se dlouhodobě zabývá odstraňováním vodního kamene a úsad z vody, resp. čištěním forem i od povrchové koroze způsobené přímým kontaktem formy s tzv. „koněm“ na vstřikolisu. Uvědomujeme si, že vyčištění vodních kanálků ve formě bez rozebrání formy formou služby na klíč zákazníkovi ušetří velké starosti a peníze, které by vydal za rozebrání formy a nahrazení už obvykle neopravitelných součástí.

Náš technik vždy přijede k zákazníkovi, posoudí situaci a navrhne řešení. Disponujeme technikou a přípravky pro účinný zákrok a výrazné zlepšení situace.
Proto neváhejte a domluvte si konzultaci dřív, než bude pozdě!